Rollerbird markasını anlayabilmek için öncelikle sizlere kurucusu olarak kendimden bahsetmek isterim.

 Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası, Yüksek Lisans eğitimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Finansman bölümünde tamamladım. 2015 yılında Mali Müşavirlik Belgemi aldım ve asıl mesleğim Finansal Analistlik/Mali Müşavirliktir. Fiili olarak İzmir ve İstanbul’da farklı çok uluslu firmalarda 7 yıl kadar bu sektörde çalıştıktan sonra her ne kadar kendi mesleğimi sevsemde uzun yıllar bu işe kanalize olmanın bana göre olmadığı kanaatine varıp, kendi ilgi alanlarımla alakalı bir alternatif arayış içerisine girdim. İşte tam da bu anda bir şey üretip, tasarlamanın, yeni bakış açıları ortaya koymanın bana verdiği mutluluğu fark ederek kendimi ayakkabılar içerisinde buldum. Yani Rollerbird markası dinamik ve eğlenceli bir iş arayışının sonucunda oluşmuş bir markadır. Enerjik heyecanlı bir yapıya sahip olduğum için her zaman dinamik, eğlenceli ve daha önemlisi iddialı bir iş yapmam gerektiğini düşünerek, istediğim bitmeyen heyecanı sunabilecek alanın ayakkabı sektöründe olduğu kanaatine vardım.

 

Özgür ruhunu renkli tasarımlarına yansıtan Rollerbird, günün enerjisini yükseltmek için renkleri üzerimizde taşımaya teşvik eden bir markadır.

 

Rollerbird isminin hikayesine değinmek gerekirse; aslında çok çarpıcı bir hikayesi yok J  Kendime bir marka oluşturmak istiyordum. Bu marka benim ruhumu yansıtmalıydı.  Renkli, doğal, özgür ve şaşırtıcı bir imajı olmalıydı. Evde bunun üzerine düşünürken ve bilgisayarda araştırma yaparken,  arkadan bir yandan televizyonda bir belgesel kanalı açıktı, işte tam da bu esnada kuşlarla ilgili bir belgesel yayınlamışlardı ve o anda gördüm. Gerçekten görüntüsü o kadar zarifti ki ve ayrıca belgeselin zamanlaması o kadar iyiydi ki. Aslında o beni buldu diyebiliriz… Rollerbird Türkçe ismi Deniz Alakargası olan Gökkuzgunlar takımından bir kuş cinsi. Özgür ve vahşi bir kuş. Zarif görüntüsüne nazaran karga gibi bir sesi var tabi çok komik bir şekilde. İngilizce bir isim seçmesinin sebebi ise markası adına global amaçlara sahip olmasından kaynaklanıyor.

 

Rollerbird; kafes kuşu değil, özgür ruhlu bir kuş. Farklı, kendine özgü tarzı ve renkleri var, aslında hepimizin içinde olduğu gibi… Renkli şeyler giymeyi teşvik etmek isteyen bir marka, çünkü maalesef ki sadece renkli giyinmek bile çoğu insan için cesaret istiyor. Rollerbird, bunu biraz daha normalleştirmeyi amaçlıyor. Zamanla daha az önemsemeye başladığımız samimiyet, hassasiyet ve duyarlılık gibi bazı şeyleri de ön plana çıkarmayı seviyor.Bu arada ayakkabı kutularının hepsinin altında da bu betimleme Türkçe ve İngilizce olarak yer alıyor.

Her zaman olağandışı ama bir o kadar da kullanışlı ve konforlu ürünler üretmeye çalışan bir markadır. Her ürün tipini, konusunda profesyonel olan biri üretiyor. Sadece görsel olarak farklı olmak yetmiyor, devamlılık için konfor ve sağlamlık önem taşıyor.

Marka, bazı ürünlerde deri, bazı ürünlerde ise suni deri tercih ediyor. Çünkü aynı zamanda her cebe uygun da olmaya çalışıyor… Aynı zamanda yurtdışında yeni kapılar açabilmek adına şuan araştırmalar ve seyahatler yaparak bilgi toplama süreci de devam ediyor.

 

Ürünlerimiz online yapılan satışlarımızda İzmir’in Bornova semtinde bulunan depomuzdan dağıtıma çıkmaktadır. Aynı zamanda bu lokasyonda showroomumuz da bulunmaktadır. Siz değerli müşterilerimizi burada ağırlamaktan mutluluk duyarız.

 

Hikayemizle ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz.

 

Marka Kurucusu

Gizem Yenidoğan